Najlacnejšie komody

Komody sú praktickým kusom nábytku, ktorý sa hodí do každej izby i do moderne zariadených interiérov. V obývacej izbe poslúži ako stolík pod televízor, v spálni zasa ako praktická skriňa na prehľadné odloženie bielizne. Svoje miesto si nájde i v detskej izbe či predsieni, kde poslúži ako botník. Na výrobu účelných komôd sa používa rôzny materiál kvalitný i menej kvalitný.

Komody z drevotriesky

Komody vyrobené z drevotriesky, ktoré sú potiahnuté fóliou imitujúcou drevo sú veľmi obľúbene, a to len vďaka lákavo nízkej cene. Nízka cena nábytku sa však odráža v kvalite a životnosti nábytku. Kvalitné komody sú vyrobené z masívneho dreva.

Komody z masívneho dreva

Najkvalitnejšie sú komody z masívneho dreva, ktoré sa však od seba líšia nielen tým, z akého dreva sú vyrobené ale i kvalitou výroby. Môžeme rozlíšiť dva spôsoby používané na výrobu komôd:

-          dyhovaný masívny nábytok,

-          celomasívny nábytok.

Dyhované komody sú vyrobené z drevotriesky alebo menej kvalitného dreva. Na toto menej kvalitné drevo je nanesená vrstva kvalitné prírodného masívneho dreva. Nábytok je tak omnoho lacnejší ako pravý masív a ponúka taktiež pocit prírodného dreva.

Celomasívne komody patria k najkvalitnejším. Pri ich kúpe odporúčame zistiť, z akého dreva sú vyrobené. Mäkké dreviny, ako je borovica či smrek nie sú tak odolné voči poškodeniu, poškriabaniu a záťaži. Najdlhšiu životnosť majú komody vyrobené z buku alebo dubu. Okrem buku a dubu na výrobu kvalitných komôd používajú aj iné dreviny, a to napríklad jelša, agát, kaučukovník alebo eben.

Najlacnejšie komody, ktoré môžete kúpiť v predajniach s nábytok a v internetových e-shopoch sú práve komody vyrobené z drevotriesky. Svojou cenou lákajú množstvo ľudí, avšak kvalitou neuspokojujú nejedného zákazníka.

Najlacnejšie komody

Komody ako súčasť sektorových zostáv

Komody sú zvyčajne súčasťou sektorových zostáv. Zariadiť si tak obývaciu izbu, predsieň či spálňu je pomocou sektorového nábytku veľmi jednoduché. Všetko spolu krásne farebne i dizajnovo spolu ladí. Komody sa samozrejme dajú zakúpiť aj ako samostatný kus nábytku, avšak pri jeho kúpe si zákazník musí dávať pozor, aby do jeho interiéru komoda farebne i dizajnovo zapadla. To nemusí byť vždy jednoduché.

Príspevok bol vložený Komody. Vytvorte záložku trvalého odkazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>